HİZMETLER
GÜÇ VE YER TESPİTİ


Altaş Jeneratör, öncelikli olarak projelerin en verimli şekilde ihtiyacını karşılamak üzere yer ve güç tespiti yapar. Jeneratör seçiminden önce uzman ekibimizle birlikte yapılan ön keşif çalışması ile doğru enerji ihtiyacı saptanır ve maksimum fayda verecek jeneratör için uygun yer seçimi gerçekleşir.

HİZMETLER
İHTİYACA UYGUN STANDART YA DA ÖZEL ÜRÜNLER


Global markalarla iş birliğimiz sayesinde projelere, uygun motor ve alternatör seçenekleriyle ürün gamımızda bulunan 10 kVA ile 2500 kVA güç aralığındaki kabinli ve kabinsiz dizel jeneratör setlerimizi sunuyoruz. Standart ürünlerimizin yanı sıra deneyimli uzman mühendis ekibimiz sayesinde projelerin farklı ihtiyaçlarına yönelik özel tasarlanan çözümler de sunuyoruz.

ÖZEL PROJELER
Bazı projelerde standart jeneratörler tüm ihtiyacı karşılamaz ve ekstra ihtiyaçlara göre farklı taleplerin çözüm bulduğu özel çözümler uygulanması gerekir. Altaş Jeneratör, uzman mühendis ve projelendirme ekibiyle her projenin kendine özel enerji ihtiyacına ve tasarıma göre farklı çözümler üretir.

• Özel güç, ses seviyesi göre projelendirme
• Özel kabin ve şasi ölçü isteklerine göre projelendirme
• Özel yakıt tankı üretimleri
• Sismik çözümler
• Özel Kabin boya uygulaması
• Özel egzoz sistemleri
• Özel ses izolasyonu
• Özel senkronizasyon ve kontrol sistemi
• Özel Frekans ve Voltajlı Jeneratörler
• Uzaktan İzleme ve Kontrol Sistemleri

HİZMETLER
SENKRON PROJELER


SENKRON kelimesi, kelime anlamı olarak eş zamanlı demektir.
Jeneratör senkronizasyonu ise basit olarak, jeneratörlerin eş zamanlı yani birden çok jeneratörün tek bir güç kaynağı gibi çalışmasıdır.

Jeneratör senkronizasyon sistemlerinin en temel özelliği bir veya daha fazla jeneratörün, başka jeneratörlerle veya şebeke ile aynı enerji hattı üzerinde çalışması ve yük paylaşımı yapmalarıdır.

Bizler ALTAŞ JENERATÖR olarak, senkronizasyon sistemlerini kullanarak, yüksek güç gerektiren enerji projelerine özel çözümler getirmekteyiz. Yüksek kVA’lardaki talepleriniz için, birden fazla jeneratörün ortak baralarda bir araya getirilerek oluşturulduğu bu sistemler; aynı güçteki tek bir jeneratör ile kıyaslandığında birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz;

Düşük ilk yatırım bütçesi ile satın alımda düşük maliyet
Servis ve bakımda düşük maliyet
Yedek parçada düşük maliyet
Esnek kullanım ile yakıt tasarrufu
Güvenilirlik
Servis ve bakım kolaylığı
Teslimat ve yedek parça temin kolaylığı

Uygulama Alanları;
Tek jeneratör ile tesisin sürekli beslenmesi,
Senkron çalışan jeneratörlerle tesisin sürekli beslenmesi,
Şebeke enerjisine yedek senkron çalışan jeneratörlerle tesisin beslenmesi,
Tek veya senkron jeneratörlerle şebekenin paralel çalışması
Şebeke enerjisi ile yedek jeneratör veya jeneratörlerin birinden diğerine kesintisiz geçiş sistemi.

Konusunda uzman personelimiz, proje oluşturulması ve geliştirilmesi aşamasında müşterilerin talepleri doğrultusunda esnek çözümler üretebilmektedir. Başlangıçta gerekli jeneratör gücü ve adeti belirlenmekte, uygun senaryo seçilerek senkron sistem ona göre oluşturulmaktadır.

Jeneratör Senkron Sistemleri kullanım amacına göre kesintisiz senkron, güç yedekli ve arıza yedekli senkron olmak üzere gruplara ayrılabilmektedir. Proje detaylarına göre şebeke enerjisine geri dönüşte ise kesintili ya da kesintisiz (yumuşak geçiş) şeklinde ikiye ayrılabilmektedir.

Senkronizasyon senaryosunda jeneratör sayısı sınırlaması var mıdır? İhtiyaç duyulan maksimum enerji ile ortalama ihtiyaç duyulan enerji düzeyinde orantı kurarak sayısı sınırlaması yaparsınız, buradaki amaç tasarruf ve yüksek verimlilik sağlamaktır.

SATIŞ SONRASI HİZMETLER
İLK START


Altaş jeneratör, jeneratör setlerinin güvenli olarak çalıştırılması, uzun ömürlü bir şekilde yüksek performansını koruması için ilk çalıştırma hizmeti sunar. Bu hizmetle birlikte projenin gereği ve müşterinin istekleri doğrultusunda danışmanlık hizmeti vererek en iyi şekilde jeneratörlerinin çalışmasını sağlar.

SATIŞ SONRASI HİZMETLER
JENERATÖR BAKIMI VE PERİYODİK KONTROL


Jeneratörlerin uzun süre yüksek performans ile çalışması ve oluşabilecek dahili ve harici sebeplerden kaynaklı arızaları önlemek için mutlaka periyodik olarak kontrol edilmesi ve bakım yapılması gerekmektedir. Altaş Jeneratör olarak jeneratörlerimizin satın alımı gerçekleştikten sonra Periyodik Kontrol ve Bakım hizmetlerimizden yararlanmalarını istemekteyiz. Maksimum performans, güvenli ve uzun ömürlü kullanım için yetkili servislerimiz hizmet vermektedir. Garanti süresi boyunca oluşan arızalardan Altaş Jeneratör sorumlu iken Garanti süresi dolmuş ya da farklı marka jeneratörler için ise Periyodik Kontrol ve Bakım sözleşmesi imzalanarak uzman ekibimizin desteği sağlanır.

SATIŞ SONRASI HİZMETLER
7/24 ACİL DURUM DESTEĞİ & ARIZA DESTEK


Jeneratörlerimizin olası acil arıza durumunda uzman ekibimiz sayesinde en hızlı ve etkili çözümü bularak müşterilerimize hizmet ediyoruz. 7/24 ulaşabileceğiniz uzman ekiplerimiz sayesinde enerji kaybınızın minimum seviyede olması için çalışıyoruz.SATIŞ SONRASI HİZMETLER
YEDEK PARÇA


Jeneratörlerin verimli çalışıp uzun ömürle performans göstermesi için hasarların hızlıca giderilmesi gerekmektedir. Altaş Jeneratör, her zaman bulundurduğu geniş yedek parça stoğu ile müşterilerinin yedek parça talebini en hızlı şekilde çözüyor. Garanti süresi boyunca yedek parçalar ücretsiz temin edilirken, garanti süresi dolmuş jeneratörler ya da farklı marka jeneratörlerin yedek parça ihtiyacı için yetkili ekibimiz ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

HİZMETLER
2. EL KİRALAMA


Uzman üretim kadrosu ve teknik ekip sayesinde gerekli tüm kontrollerden geçirilip, bakımları yapılarak kullanıma hazır hale gelen Altaş 2. el jeneratörler uygun fiyatlarla ve farklı seçeneklerle hem kiralama hem de satış için hizmete sunulmaktadır;
Dizel jeneratör setleri
Konteynır tip jeneratör setleri
Özel kabin tasarımları jeneratör setleri
Portatif dizel ve benzinli jeneratörler

Kiralama
Bazı projelerde kalıcı bir enerji kaynağındansa daha acil ya da daha kısa süreli enerji ihtiyacı gerekli olabilir; Örneğin İnşaat ya da Alt Yapı çalışmalarında kalıcı olmayan ancak uzun süreli enerji kaynağı kullanılırken, etkinlik ya da organizasyonlarda kısa süreli enerji kaynağı tercih edilebilir ya da kısa süreli bir elektrik kesintisinde geçici ve ekonomik çözüm olarak ürün temin edilmek istenebilir. Altaş Jeneratör, uzun ve kısa süreli ya da operasyonel olmak üzere her türlü ihtiyacı karşılayacak farklı güçlerde jeneratörleri ile kiralama hizmeti vermektedir. Jeneratör kiralama hizmeti ile müşterilerine daha hızlı, pratik ve ekonomik yönden çözüm sunar.

Satın Alma
Düşük bütçeli yatırım planlarınızda sıfır bir jeneratör almaktansa projenin tüm ihtiyacını karşılayabilecek ekonomik bir yöntem bulmak daha hızlı olabilir. Tüm kontrollerden geçerek maksimum performansla kullanıma hazır olarak sunulan Altaş 2. El Jeneratörler farklı tip güç ve motor/alternatör seçenekleriyle uygun ve düşük bütçeli olarak müşterilerin her türlü ihtiyacına çözüm getirir.Dijital ürün kataloğumuzu incelemek için
TIKLAYINIZ